Акція «СИНЯ СТРІЧКА»

11 вер. 2015
У рамках Дня «Світ без ворожнечі» у школі була проведена акція «Синя стрічка».

Організатором акції є Міністерств оздоров'я та шкільної організації «Всесвіт» ХСШ№16 під керівництвом психологічної служби школи.

Мета акції – привернути увагу суспільства до проблеми насилля над дітьми.

Початок цієї традиції поклала історія, що сталася у 1989 році. Мешканка Норфолка (Сполучені Штати Америки) Бонні Фіней довідалася про загибель свого чотирирічного онука Майкла. Хлопчик був убитий у будинку матері, захований до шухляди від інструментів, а потім утоплений у болоті. Його молодшу сестру булогоспіталізовано до лікарні з переломом ноги в чотирьох місцях, а на руках були опіки від цигарок. Під час похорону онука бабуся прив’язала синю стрічку до антени свого фургона, тим самим вона хотіла привернут иувагу людей до цієї проблеми. Чому синій колір? Бонні Фіней пояснює цетим, що вона не може забути синці на тілі своїх онуків. Синій колір служить постійним нагадуванням про те, що необхідно боротися з насильством і захищати дітей від насилля.

В Україні від психологічного, фізичного і сексуального насилля страждають майже 60% дітей. Тисячі дітей не отримують освіти, не мають постійного місця проживання, жебракують, потерпають від побиття та насильства, їх примушують до важкої праці. У багатьох країнах світу щорічно проводять цю акцію.

Ми пропонуємо усім охочим підтримати цю акцію і в День «Світ без ворожнечі», закріпивши на руці синю стрічку як символ боротьби протии насилля над дітьми.